O mně

Viper

Já Viper, český hráč, PC budovatel, webmaster a streamer. Hry hraji od 90. let minulého století. Nejvíce mě vždy bavily budovatelské strategie a hry z žánru "tycoonů". Když je nálada, zahraji si i něakou akční hru nebo i fotbalový simulátor. Za celou svou éru hraní mám nejblíže k hrám s železniční tématikou jako např. série titulů Railroad Tycoon, Transport Tycoon, Microsoft Train Simulator (Open Rails) nebo třeba v současné době Transport Fever.

První hardware jsem vyměnil (přidal) někdy v roce 1999. Byla to operační paměť (RAM), kdy jsem rozšiřoval kapacitu z 4 MB na 8 MB RAM na svém počítači poháněném procesorem Intel 486SX. Postupem času přišlo na řadu upgrade v podobě přidávání nových pevných disků, DVD vypalovaček, grafických karet až to nakonec došlo k tomu, že jsem si složil svůj první počítač. Bylo to v době kdy na trh přišly první dvoujádrové Athlony od AMD. Od tohoto času jsem v tom tak nějak zůstal a stavím počítače nejen sobě, ale i jiným lidem, známým, kamarádům.

V roce 2007 jsem se pokoušel vytvořit první statický web pomocí HTML a kaskádových stylů. Později jsem objevil fórum systémy jako PHPbb či vBulletin. Jelikož jsem pak dělal projekty založené na kontentu, bylo třeba prozkoumat svět redakčních systému (CMS). Začínal jsem na různých PHP nuke systémech, prošel jsem PHP Fusionem a skončil jsem u Drupalu, se kterým pracuji v současnosti a je to tak základ pro weby, které momentálně tvořím.